Сергій Горіщак
Лікар-нейрохірург вищої категорії, кандидат медичних наук, директор Дитячої міської поліклініки №6 міста Одеси. Після призначення на посаду завідувача відділу дитячої нейрохірургії дитячої обласної клінічної лікарні здійснив повну реновацію відділення за сучасними світовими стандартами, залучивши до проєкту меценатів та громадські організації через активну соціальну кампанію. Наразі очолює проєкт Compass — сучасний медичний заклад, створений на базі державної дитячої поліклініки за новітніми стандартами.
А дитячих нейрохірургів у часи мого навчання в країні майже не було. Тому вибір спеціалізації був очевидним: я завжди прагнув братися за найскладніші виклики, теми та завдання.

Я пройшов весь шлях становлення медичного працівника — від санітара до керівника закладу. Працював нейрохірургом у приватному центрі нейрореабілітації, був завідувачем відділу нейрохірургії обласної дитячої клінічної лікарні, головним лікарем дитячої поліклініки.

Найскладніше у роботі лікаря — момент повідомлення невтішного діагнозу пацієнту та його родичам. Адже завжди хотілося б давати людині надію на одужання, а не забирати її. Ми вміємо та робимо багато, проте, на жаль, ми не всесильні.

Натомість часто до мене підходять вже дорослі, молоді та здорові люди зі словами подяки за лікування в дитинстві: «Ви вже, мабуть, мене не пам'ятаєте, але я був вашим пацієнтом, дякую за все!». У такі моменти розумієш, що живеш та працюєш не даремно.
Ще у випускному класі я чітко усвідомив, що хочу стати саме лікарем. Тому у 1994 році вступив до Одеського державного медичного університету, а у 2000 році закінчив медичний факультет. Потім була інтернатура за спеціалізацією «Дитяча нейрохірургія».
Кардіологія та нейрохірургія — два найскладніші, але разом з тим найбільш перспективні напрями у сучасній медицині
Текст Клятви був закріплений Указом Президента України у 1992 році, і є майже ровесником самої Незалежності. Він зберігається в особистій справі випускника та вкладається у диплом. З дня мого складання Клятви минув 21 рік, і весь цей час я намагаюся гідно їй слідувати та втілювати закладені нею ідеї. Цей документ є для мене символічним та надзвичайно важливим.

Ми перебуваємо у постійному русі: час та суспільство кожен день диктують медикам нові виклики, такі як пандемія коронавірусу. Безперервний розвиток та організація роботи у нових умовах стали найважливішим з наших завдань. Налагодження усіх процесів, покращення сервісу та підвищення кваліфікації спеціалістів є тим, що змінює всю систему, роблячи її доступною та кращою для людей.

У Клятві лікаря є такі слова: «Усі знання, сили та вміння віддавати справі охорони і поліпшення здоров'я людини». Вірність цій Клятві я несу через все життя
Наша спільна праця спрямована на головне — здоров'я та безпеку маленьких пацієнтів
Адже саме здоров'я молодого покоління є запорукою майбутнього країни. Якщо здорова нація, то сильною буде і держава. Я сам батько, і дві мої доньки народилися вже у незалежній Україні. Окрім професійної діяльності, мій обов'язок — виховати їх активними та свідомими громадянами.

Я завжди відчував себе українцем, з народження. Ще Джордж Бернард Шоу сказав: «Патріотизм — це переконання, що твоя країна краща за інші тому, що саме ти в ній народився». Я відчуваю, що на цій землі моє коріння.

Пам'ятаю, якими складними були 1990-ті для моєї сім'ї та всієї країни. Проте саме тоді Україна здобула найголовніше — свою незалежність. А остаточно моя громадянська та патріотична позиція сформувалася під впливом подій Майданів, окупації Криму та війни на Сході України.
Прагну змінювати світ навколо себе на краще — завдяки щоденній праці, залученню до неї однодумців, а також щодня роблячи щасливою свою родину.

Мені вдалось згуртувати навколо себе чудову команду професіоналів. Разом ми щодня доводимо, що зміни у країні можливі, і вони починаються з відповідальності кожного з нас. Нам ще є над чим працювати, проте і є чим пишатися.

Ми перший медичний заклад в Україні, де кількість укладених декларацій перевищила 120% від приписаного населення. На сьогодні близько 49 тисяч дітей перебувають під нашою опікою і отримують вчасну та якісну медичну допомогу. Ми перші реалізували проєкт «Поліклініка без черг» та створили унікальний навчально-методичний «Центр раннього втручання» для своєчасної діагностики, лікування і реабілітації дітей з групи ризику генетичних та неврологічних порушень. Також активно розвиваємо напрям реабілітаційної та мобільної паліативної допомоги.
У своєму житті я дотримуюсь золотого правила моральності: «Стався до людей так, як би хотів, щоб вони ставились до тебе». Це моя життєва позиція